Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności

IV Gimnazjum MCE w nowym Targu

IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu

jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej (wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Burmistrza Miasta Nowy Targ nr 12/2012). Osobą prowadzącą Szkołę jest dr inż. Rafał Leśniak. Pierwsze Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji powstało w Krakowie we wrześniu 2005 roku, od początku promując kult nowoczesnej i funkcjonalnej wiedzy zamiast rywalizacji o stopnie szkolne. Od tego czasu sukcesywnie powstawały nowe szkoły, ciesząc się coraz większym uznaniem. IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu rozpoczęło swoją działalność od września 2013 roku. Nasze atuty to wiedza, prestiż i bezpieczeństwo. Szkoła zapewnia bezpieczne warunki pobytu dzieciom, dba o wszechstronny ich rozwój, rzetelnie przygotowuje je do egzaminu gimnazjalnego, ułatwia przyszły wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Właśnie to jest dla nas priorytetem, a jednocześnie domeną, gdyż udowodniliśmy już, że potrafimy tego dokonać. Każdy uczeń Gimnazjum może liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i aspiracji. Tutaj nikt nie przejdzie obojętnie obok jego oczekiwań. Wynika to z prostego faktu – oddziały w naszych szkołach są niewielkie, a nauczyciele rzeczywiście blisko uczniów. Nie ma tu miejsca na wielkie korytarze, tłum i anonimowość. Nie ma niezdrowej rywalizacji o stopnie. Wszyscy tworzymy jeden zgrany zespół i wspieramy się wzajemnie. W naszych Szkołach najistotniejsze jest rzetelne przekazywanie wiedzy, wzbudzenie świadomości potrzeby zdobywania wiedzy oraz wykształcenie umiejętności przydatnych w samokształceniu. W IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu oprócz naboru do oddziałów ogólnych od roku szkolnego 2015/2016 prowadzimy nabór do oddziałów dwujęzycznych. Opiekę merytoryczną nad oddziałami dwujęzycznymi sprawuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności BILINGUIS.

Log in or Sign up