Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności Bilinguis zaprasza na IV Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych „Edukacja dwujęzyczna w Polsce – wsparcie nauczycieli kluczem do sukcesu”, które, dzięki gościnności władz i pracowników WP UW, odbędzie się właśnie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie ma na celu popularyzację idei nauczania dwujęzycznego w Polsce. Poprzez zebranie grona dyrektorów i nauczycieli szkół dwujęzycznych oraz zaproszenie do prelekcji pracowników naukowych ściśle związanych z zagadnieniem dwujęzyczności i praktyków na co dzień wdrażających edukację dwujęzyczną w pracy z uczniami organizatorzy pragną zwrócić uwagę na potrzebę szeroko pojętego wsparcia nauczycieli dwujęzycznych oraz dostosowania systemu polskiej edukacji do potrzeb i oczekiwań uczniów egzystujących w ciągle zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku.

Tegoroczne spotkanie to wyjątkowa przestrzeń wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów z praktykami dwujęzyczności z całego kraju. To unikalnew skali Polski spotkanie entuzjastów nowoczesnej i przełomowej formy kształcenia, jaką jest nauczanie dwujęzyczne.

Dowiedz się więcej na temat programu spotkania i prelegentów – Program IV Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół Dwujęzycznych

list otwarty do MEiN po IV Zjeździe Bilinguis

odpowiedź MEiN na list otwarty po IV zjeździe Bilinguis

Pobierz formularz zgłoszeniowy – FORMULARZ ZGLOSZENIOWY – IV Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych